18 stycznia 2024

Warunki ulgi dotyczącej składki na związki zawodowe.

Odliczenie dopuszczalne jest w przypadku przekazania wpłaty w każdej wartości, tzn. również niższej. Limit 840 zł powoduje, że składki wyższe nie są już odliczane a podatnik w deklaracji wpisuje ich maksymalny limit, tj. 840 zł.

Ulga dotyczy wyłącznie składek członkowskich, w efekcie z ulgi skorzystać może wyłącznie osoba będąca na moment dokonania wpłaty - członkiem związku zawodowego.

Odliczyć można składki zapłacone w danym roku, decyduje data dokonania przelewu / dokonania wpłaty w gotówce w siedzibie związków. Nie można odliczać składek zapłaconych po 31 grudnia danego roku podatkowego, lecz przed złożeniem rocznego zeznania podatkowego.

NSZZ „Solidarność”

Centrali PGG S.A.