20 maja 2024

Referendum w sprawie odrzucenia polityki klimatycznej Unii Europejskiej.

Koleżanki i koledzy,

10 maja ruszyła zbiórka podpisów pod wnioskiem o zorganizowanie referendum w sprawie odrzucenia tzw., Zielonego Ładu, czyli polityki klimatycznej Unii Europejskiej w obecnym kształcie.

Najwyższy czas, aby skorzystać z instrumentu, dzięki któremu możemy zmusić polityków do działania, Oni się tego instrumentu boją i od lat robią wszystko, aby nas zniechęcić do obywatelskich inicjatyw referendalnych. Demokracja to rządy ludzi, a referendum to ich głos , którego nie tylko nie można zlekceważyć, ale wolę obywateli wykazaną w referendach zrealizować.

Referendum to jedno z niewielu skutecznych instrumentów nacisku na polityków. Skorzystajmy z przysługującego nam prawa.

W społeczeństwie jest coraz większa świadomość zagrożeń, jakie niesie ze sobą Zielony Ład i narasta sprzeciw wobec tego unijnego szaleństwa.

Zielony Ład to zakaz ogrzewania gazem, olejem opałowym i węglem. To zakaz sprzedaży aut spalinowych to zakaz sprzedaży lub wynajmu mieszkań, które nie spełniają warunków Zielonego Ładu. To przymusowe dostosowanie budynków do tzw. ,,zero emisyjności".

Koleżanki i koledzy,

Akcja zbierania podpisów na terenie naszego kraju ruszyła 10 maja, a od poniedziałku tj. 20.05.2024r. rusza zbiórka podpisów w Centrali PGG S.A. w pokoju 209 w budynku „A”.

Zapraszam wszystkich, którzy martwią się o przyszłość swoich rodzin, o zachowanie miejsc pracy do złożenia podpisu, to od Waszej mobilizacji i zaangażowania zależy w jakich realiach spędzimy następne lata.

Pismo do pobrania pdf

 

Pozdrawiam, Marek Szczepanik

Przewodniczący Komisji Zakładowej

NSZZ „Solidarność”

Pracowników Centrali PGG S.A.

Benefity: Warto być członkiem związku

Legitymacja elektroniczna i karta rabatowa Lotos

Klub PZU Pomoc dla NSZZ Solidarność

Imprezy, koncerty, rozrywka

Parki rozrywki

Sport i rekreacja

Wczasy i wypoczynek

Turystyka

Zobacz wszystkie Benefity

Kontakt

+ 48 32 757 23 35

Adres: Polska Grupa Górnicza

40-039 Katowice ul. Powstańców 30

Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Centrali Polskiej Grupy Górniczej S.A.