08 listopada 2023

Parking dla pracowników PGG S.A.

Cena za miejsce parkingowe to 500 zł, a może 400 zł czy 300 zł za miesiąc parkowania w okolicy siedziby PGG S.A.?

O nie, nie zarabiamy takich pieniędzy, aby stać nas było na poniesienie takich kosztów.

Koniecznym, więc staje się wypracowanie zasad parkowania dla naszych parowników i może podzielnia się kosztami z pracodawcą, w celu rozwiązania „naszego wspólnego problemu”, bo czasu zostało naprawdę niewiele, a parking na wysokości ulicy Francuskiej nie rozwiązuje sprawy osób dojeżdżających do pracy.

Przypomnijmy, że nasza propozycja rozwiązania tego problemu wybrzmiała 15 maja tego roku na spotkaniu z Zarządem naszej firmy, została jednocześnie opublikowana na naszej stronie a mianowicie „zasadnym byłoby wystąpić do Urzędu Miasta Katowic o wydanie naszym pracownikom Karty Mieszkańca. Jesteśmy przecież dużym przedsiębiorstwem i sporo wpłacamy do kasy Urzędu Miasta w postaci rożnego rodzaju podatków i opłat. Dzięki temu rozwiązaniu nasi pracownicy uzyskaliby możliwość parkowania w strefie opisanej, jako „B” Katowic za rozsądne pieniądze”.

Polecam artykuł z dnia 11 sierpnia 2023r.

Dbanie o dobrostan – wellbeing pracowników. Must have każdej organizacji firmie odpowiedzialnej społecznie powinno zależeć aby w czuć się w niej komfortowo.

A tak na marginesie, oby nie nastąpił taki dzień, w którym nieobecność w prący w dużej liczbie zgłoszą pracownicy Centrali, a wjazd na parking służbowy będzie niemożliwy…

Dlatego więc myślę, że w interesie Wszystkich leży rozwiązanie tego problemu.

Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”