- Nie poddajemy się i mamy nadzieję, że senatorowie Rzeczpospolitej Polskiej posłuchają woli swoich wyborców i wyrażą zgodę na referendum - powiedział Bartłomiej Mickiewicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" w programie "Piątka wGospodarce" na antenie Telewizji wPolsce24, mówiąc o ostatnich działaniach Solidarności ws. polityki klimatycznej UE i spodziewanym drugim wniosku prezydenta o rozpisanie referendum.
"Walczymy z zielonym wariactwem"
Przewodniczący był pytany o system ETS2, a także całą politykę klimatyczną UE.
Już jest źle, a będzie jeszcze gorzej. Być może skutków tej polityki nie odczują urzędnicy w Brukseli, to nie oni za swoje decyzje zapłacą. Zapłacą za nie obywatele. Dla portfeli Polaków będzie to sytuacja katastrofalna, dlatego, że Polska jest krajem, który najbardziej ucierpi na tym mechanizmie
– powiedział.
"Robimy swoje"
Przewodniczący przypomniał, że Solidarność już od 2007 roku alarmuje w sprawie negatywnych skutków polityki klimatycznej UE.
Walczymy z tym zielonym wariactwem i walczyć będziemy. Mam nadzieję, że Komisja Europejska, a także władze w Polsce i w Brukseli wreszcie pójdą po rozum do głowy i odejdą od tej katastrofalnej polityki. My robimy swoje
– zaznaczył, dodając, że w ostatnich latach działania Solidarności w tym temacie nabrały większego tempa, dlatego, że polityka klimatyczna UE także jest szybciej i agresywniej wprowadzana w życie.
Liczymy na to, że presja społeczna wywrze oczekiwane rezultaty i wreszcie decydenci pójdą po rozum do głowy
– zapowiedział przewodniczący Mickiewicz.
"Nie poddajemy się"
Rozmawiano także o możliwości przeprowadzenia referendum ws. polityki klimatycznej.
Myślę, że szanse na referendum w naszym kraju są dużo większe niż szanse na to, aby Unia Europejska z tej polityki się wycofała. Senat, co prawda, odrzucił wniosek o przeprowadzenie referendum, ale z tego co wiemy, pan prezydent złoży kolejny
– zapowiedział, dodając, że także Solidarność planuje kolejne działania wokół tego tematu.
Nie poddajemy się i mamy nadzieję, że senatorowie Rzeczpospolitej Polskiej posłuchają woli swoich wyborców i wyrażą zgodę na referendum
– podkreślił.
Źródło: Telewizja wPolsce24
Źródło: fot. M. Żegliński
+ 48 32 757 23 35
Adres: Polska Grupa Górnicza
40-039 Katowice ul. Powstańców 28