15 maja 2023

Miejsca parkingowe w Polskiej Grupie Górniczej

Niepomyślne informacje odnośnie planowanego parkingu w okolicach w Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Polska Grupa Górnicza S.A. nie porozumiała się z Wojewódzką Komendą Policji w Katowicach - niestety parkingu w zaplanowanym miejscu już nie będzie. Jest inna propozycja w okolicy ul. Francuskiej 78, niestety są to tylko 54 płatne miejsca parkingowe. Jako strona społeczna stwierdzamy z ubolewaniem, że ta ilość nie zaspakaja pracowniczych potrzeb. Trudno powiedzieć, jaki będzie klucz podziału tych płatnych miejsc.

Zasadnym byłoby wystąpić do Urzędu Miasta Katowic o wydanie naszym pracownikom Karty Mieszkańca.

Jesteśmy przecież dużym przedsiębiorstwem i sporo wpłacamy do kasy urzędu w postaci rożnego rodzaju podatków i opłat.

Dzięki temu rozwiązaniu nasi pracownicy uzyskali by możliwość parkowania w centrum za kwotę 480 zł za 3 miesiące, w przeciwieństwie do 340 zł za miesiąc, tak jak planuje się przy ul. Francuskiej 78. Czekamy pełni nadziei na informacje rozwiązujące problemy parkingowe, poddaliśmy tą propozycję pod rozwagę Zarządowi naszej firmy.

Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”

Marek Szczepanik.