Naszej organizacji związkowej zależy na dobrostanie pracowników. Zadowolenie pracownika przekłada się na większe zaangażowanie i lojalność wobec firmy.
Aby w firmie czuć się komfortowo, nie wystarczą doraźne działania pracodawcy, czy strony społecznej. Potrzebna jest stała praca na wielu obszarach, a zmiany na lepsze powinny zacząć się od liderów, a nie podwładnych. To na menadżerach spoczywa główny ciężar budowania w zespołach dobrych relacji i wspólnotowości, które przekładają się na sens wykonywanej pracy i bezpieczeństwo psychiczne.
Dobrostan, bezpieczeństwo psychiczne, well-being czy work-life balans – możemy poczuć się nieco zagubieni między tymi pojęciami. Nikt dokładnie nie wie, co oznaczają, bo nie zostały szczegółowo zdefiniowane. Intuicyjnie możemy tylko wyczuwać, że chodzi o taki stan, w którym będziemy czuli się komfortowo, zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym.
Próbę uporządkowania i wskazania najważniejszych elementów, które wpływają na poziom naszego zadowolenia z życia codziennego, wskazano w swoistym drogowskazie, pięciu kluczowych elementów, które zapewniają nam poczucie zadowolenia i spełnienia zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym. Są to:
Kultura pracy, którą się tworzy w firmie, to szereg działań systemowych, realizowanych wspólnie ze stroną społeczną - spójnych i przede wszystkim świadomych, które rzeczywiście mają wypracować długofalowy efekt w kontekście dbania o dobrostan nas wszystkich.
Źródło: WZNC Kampania Społeczna Wypalenie Zawodowe Na Celowniku /https://wypaleniezawodowe.onet.pl/
+ 48 32 757 23 35
Adres: Polska Grupa Górnicza
40-039 Katowice ul. Powstańców 28